aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Pobierz Instrukcję dla podmiotów włączających kwalifikacje nadawane po ukończeniu studiów podyplomowych (wersja 11.05.2017).

Komunikat Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczący włączania kwalifikacji nadawnych po ukończeniu studiów podyplomowych.

W ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości realizuje projekt „Wdrożenie i prowadzenie Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji”, którego celem jest zapewnienie funkcjonowania Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji. Zarówno wartość jak i kwota dofinansowania projektu, realizowanego od 1 stycznia 2016 r. do 31 grudnia 2018 r., wynosi 6 444871,42 zł, w tym 5 431 737,63 zł (84,28%) ze środków europejskich w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zintegrowany Rejestr Kwalifikacji (ZRK) - to publiczny rejestr, w którym znajdują się informacje o kwalifikacjach nadawanych w Polsce, na podstawie przepisów ustawy o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji (ZSK). Obecnie w rejestrze dostępne są tzw. kwalifikacje pełne, tj. te które zdobywa się w systemie oświaty lub szkolnictwa wyższego. W najbliższym czasie rejestr będzie się zapełniał tzw. kwalifikacjami cząstkowymi, przede wszystkim rynkowymi, które można zdobywać w sposób pozaformalny.

Dzięki ZRK można:
1. przeglądać kwalifikacje nadawane w Polsce i identyfikować instytucje, które nadają daną kwalifikację - bez konieczności rejestrowania się w ZRK;
2. wnioskować o włączenie kwalifikacji rynkowej;
3. wnioskować o nadanie uprawnień do certyfikowania kwalifikacji;
4. wnioskować o wpis na listę podmiotów do pełnienia funkcji zewnętrznego zapewnienia jakości.

W celu złożenia odpowiedniego wniosku niezbędna jest rejestracja konta. W trakcie rejestracji konta, jak i składania odpowiedniego wniosku warto skorzystać z odpowiedniej Instrukcji.

Zgodnie z ustawą z dnia 22 grudnia 2015 r. o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji składanie wszystkich wniosków odbywa się elektronicznie, z wykorzystaniem kwalifikowanego certyfikatu lub profilu zaufanego ePUAP.

Pobierz Instrukcję dla ministerstw.

Dane kontaktowe

   Polska Agencja Rozwoju

   Przedsiębiorczości

ul. Pańska 81/83
    00-834 Warszawa

+48 22 432 80 80

+48 22 432 89 91-93

+48 22 432 86 20

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoś sugestię, błąd