Zgodnie z ustawą o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji, wnioskodawca razem z wnioskiem o włączenie kwalifikacji rynkowej może złożyć wniosek o nadanie uprawnienia do jej certyfikowania. W takim wypadku wnioskodawca wnosi niższą opłatę za wniosek o nadanie uprawnienia do certyfikowania, tj. 5 tys. zł zamiast 10 tys. zł.

Niższa opłata będzie dotyczyć tych wniosków o nadanie uprawnienia do certyfikowania, które zostały złożone przed ogłoszeniem przez ministra obwieszczenia o włączeniu kwalifikacji rynkowej do ZSK (art. 25 ust. 1) i są poprawne formalnie.

Wniosek o nadanie uprawnienia do certyfikowania kwalifikacji złożony wraz z wnioskiem o włączenie kwalifikacji rynkowej (art. 14 ust. 2), jest rozpatrywany przez ministra dopiero po ogłoszeniu obwieszczenia o włączeniu kwalifikacji rynkowej do ZSK (art. 26 ust. 1 pkt 2). Opłatę wnosi się po ogłoszeniu obwieszczenia (art. 26 ust.2).

 

 

Dane kontaktowe

Instytut Badań Edukacyjnych

ul. Górczewska 8
    01-180 Warszawa

+48 22 24 17 100

+48 22 24 17 111

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Zgłoś sugestię, błąd